Поляки знайшли родовище газу на кордоні з Україною

Поляки знайшли родовище газу на кордоні з Україною

Нове родовище природного газу в кілька мільярдів кубометрів було виявлено неподалік від прикордонного українського міста Перемишль. Завдяки збільшенню власного видобутку Польща планує зменшити енергозалежність від Росії.

 

Як відомо, за газ, видобутий у межах своїх кордонів, поляки платять 100 — 120 доларів за тисячу кубометрів. Значно дорожче коштує їм імпортний російський газ — 400 доларів за тисячу кубометрів. Видобутком газу займеться безпосередньо польська компанія PGNiG.

 

«PGNiG планує, що експлуатація перших свердловин розпочнеться у другій половині 2015 року. Компанія розраховує, що за перший рік експлуатації з нових свердловин видобуток складе близько 100 тисяч кубометрів на добу», — інформує прес-служба.

 
Варто відзначити, що PGNiG є одночасно монопольним імпортером і експортером газу в Польщі, а також займається видобутком і продажем газу та нафти. За останні кілька років компанія збільшила чистий прибуток у 17 разів. На останньому закритті Варшавській фондовій біржі капіталізація компанії склала 9,3 млрд доларів.

 

 

 

Ольга Бузыка


134

Новости партнеров