Ефективним механізмом ухвалення збалансованих законів міг би стати двопалатний парламент — Всеукраїнський форум облрад

Ефективним механізмом ухвалення збалансованих законів міг би стати двопалатний парламент — Всеукраїнський форум облрад

Сьогодні, 12 лютого, в Лівадії (Ялта) відбувся Всеукраїнський форум представників обласних рад і Верховної Ради Автономної Республіки Крим, за підсумками роботи якого була прийнята відповідна Заява. Цим документом присутні закликали жителів України припинити громадянське протистояння, навести порядок в країні та повернутися до законних дій. Головуючий на форумі Сергій Чернов, голова Харківської облради, зазначив, що при необхідності подібні форуми збиратимуться постійно та пошкодував, що Форум проігнорували представники обласних рад Західної України.

«Ефективним механізмом прийняття збалансованих законодавчих актів міг би стати двопалатний парламент, одна з палат якого (державна палата) формуватиметься політичними партіями на пропорційній основі, а друга (палата регіонів) – за мажоритарним принципом з рівним представництвом від кожного регіону України», — сказано в заяві Форуму.

На думку учасників форуму, така структура допоможе ефективніше вирішувати проблеми держави в цілому, але з урахуванням історичних особливостей і сучасних проблем кожного регіону окремо.

«22 січня в Харкові ми зібрали конгрес місцевого самоврядування України, в який входить три національні асоціації: Асоціація районних та обласних рад, Асоціація міст України та Асоціація сільських і селищних рад. Ми прийняли відповідне рішення, яке було спрямоване на те, щоб зупинити протистояння в Україні, на те, щоб не проливалася кров, щоб не відбувалися антиконституційні спроби захоплення влади в деяких регіонах України. Нас не почули. Ми на сесіях обласних рад брали відповідне рішення. Таке ж рішення було прийнято і Верховною Радою Республіки Крим. Нас знову не чують. Ми приймали відповідні рішення і від громадських організацій. Але нас знову не чують. Тому ми змушені сьогодні зібрати такий формат, як форум. Якщо буде необхідність працювати в такому форматі постійно, ми будемо працювати до тих пір, поки в нашій країні не настане злагода, примирення і не буде дотримуватися буква закону на всій території країни», – підкреслив Чернов.

Ольга Бузыка


76

Новости партнеров