Україна хоче завалити Саудівську Аравію курятиною, маслом і злаками

Україна хоче завалити Саудівську Аравію курятиною, маслом і злаками

Україна зацікавлена експортувати на ринок Королівства Саудівська Аравія вітчизняну курятину, а також наростити експорт зернових і соняшникової олії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України за підсумками зустрічі міністра АПК Миколи Присяжнюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Саудівська Аравія в Україні Джудією Алхазалом.

Україна вже експортує в Саудівську Аравію зернові, соняшникову олію, яйця. Торік Україна продала злаків на 356 млн. доларів, олії — на 69 млн., яєць — на 1,5 млн. доларів.

«Саудівська Аравія залишається для України важливим торговим партнером в аграрній сфері. І Україна може збільшити поставки цих груп товарів до Саудівської Аравії. У той же час, це єдиний ринок серед країн Близького Сходу, який залишається закритим для нашої курятини. Тому пропоную якнайскоріше вирішити всі необхідні питання для відкриття поставок м’яса птиці до Саудівської Аравії», — сказав Присяжнюк.

Міністр повідомив, що заборона на ввезення м’яса птиці введена в 2008 році, і ЇЇ необхідно зняти. Держветфітослужба України направила офіційне звернення з цього питання саудівської стороні.

Дмитрий Майдан


114

Новости партнеров