Вищий спеціалізований суд України просить посилити захист суддів

Вищий спеціалізований суд України просить посилити захист суддів

Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) після загибелі судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської обл. Олександра Лободенка, звернувся до Верховної Ради України з проханням посилити захист і незалежність суддів.

Як повідомили в прес-службі ВССУ, Вищий спецсуд України звернувся до Верховної Ради України з проханням внести відповідні зміни в закон України «Про судоустрій і статус суддів» та інші процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки та посилення гарантій незалежності суддів.

«Враховуючи останні трагічні, невідворотні події, користуючись нагодою, звертаємося до органів прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Службі безпеки України із закликом належним чином реагувати на екстремістські заяви окремих політиків, які призводять до ескалації насильства та порушення прав і свобод людини і громадянина. При цьому звертаємо увагу на необхідність безумовного дотримання вимог Конституції та законів України щодо гарантування забезпечення незалежності та недоторканності суддів, недопущення втручання в діяльність суддів при здійсненні правосуддя і забезпечення їх особистої безпеки та правового захисту», — йдеться в повідомленні ВССУ.

Колектив ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ також висловив співчуття рідним і близьким, друзям, колегам з приводу смерті Олександра Станіславовича.

Виктор Другоруб


93

Новости партнеров