Уле Ейнар Бйорндален — семиразовий олімпійський чемпіон

Перемогти в спринті 40-річному королю біатлону не завадив навіть промах, допущений на другому вогневому рубежі. Срібло дісталося австрійцю Домініку Ландертінгеру. Третім до фінішу прийшов чех Ярослав Соукуп. Найкращий з українців Андрій Дериземля — 22-й.

Спринт — перша дисципліна в чоловічому біатлоні на Олімпіаді в Сочі. На трасі не виявилося рівних найтитулованішому біатлоністові в історії. Норвежець Уле Ейнар Бйорндален виграв свою сьому золоту медаль Олімпіад. Він вивів норвежців у лідери командного заліку ігор у Сочі. Представникам цієї скандинавської країни дісталися 2 з 4 розіграних сьогодні нагород вищого ґатунку. До них норвежці додали срібну та бронзову медалі.

Першу медаль Росії на домашній Олімпіаді міг принести Антон Шипулін. Але росіянин допустив промах останнім пострілом і програв на фініші 6,4 секунди Бьорндалену і 0,7 секунди посівшему третє місце Соукупу. Лідер загального заліку Кубка світу Мартен Фуркад посів лише шосте місце.

У спринті спортсмени борються не тільки за медалі, а й за стартові позиції в гонці переслідування, яка пройде в понеділок. 10 лютого спортсмени стартують з тим відставанням, яке у них було сьогодні на фініші. Кращим з українців сьогодні був Андрій Дериземля. Лідер нашої збірної допустив один промах і зайняв 22 місце. На гонку переслідування він піде з відставанням в 56 секунд. Інші українці теж візьмуть участь в гонці переслідування. Ось їх результати: Андрій Прийма (32-е місце, 1:24 відставання), Сергій Семенов (41, 1:37), Сергій Седнєв (44, 1:43).