Маріт Бьорген виграла першу лижну гонку Олімпіади 2014

Норвезька спортсменка була найшвидшою в скіатроні ( 7,5 +7,5 км). Ця медаль стала для неї четвертим олімпійським золотом в кар'єрі.

Скіатлон став першою лижною гонкою Олімпіади. З загального старту гонку початла 61 спортсменка. Перші 7,5 кілометрів дистанції лижниці подолали класичним стилем. Потім перейшли на коньковий хід. Головними фаворитками гонки були норвезькі спортсменки на чолі з триразовою чемпіонкою Олімпійських ігор Маріт Бьорген. У цьому сезоні вони займають три перших місця в загальному заліку Кубка світу з лижних гонок. Зі старту норвежки зайняли місця в лідируючій групі. Разом з ними від пелотона відірвалися полька Юстина Ковальчик, шведка Шарлотта Калла і дві фінських спортсменки. Коли гонка перейшла на коньковий хід, вперед вирвалися п'ять лижниць: норвежки Тереза Йохауг, Маріт Бьорген, Хайді Венг, шведка Шарлота Калла і представниця Фінляндії Айно-Кайса Саарінен. Вони довго йшли щільною групою. Але за пару кілометрів до фінішу відірватися від групи спробувала Шарлона Калле. За нею зачепилася лише Маріт Бьорген. Триразова олімпійська чемпіонка потерпіла за шведкою і видала потужний фініш, завоювавши свою першу золоту медаль в Сочі. Шарлота Калле фінішувала другою. Третю позицію на подіумі займае норвежка Тереза Йохауг. Краща з українок Валентина Шевченко. Вона завершила гонку 27, поступившись переможниці 2 хвилини 17 секунд.