Найяскравіші моменти церемонії відкриття Олімпіади в Сочі

Найяскравіші моменти церемонії відкриття Олімпіади в Сочі

У Росії стартували XXII зимові ігри. Ми пропонуємо згадати — як це було.

Історію Росії глядачам розповіли за допомогою снів маленької дівчинки на ім’я Любов.
Спочатку їй приснилася азбука російської культури. На кожну букву алфавіту знайшлося велике відкриття, подія або особистість. За допомогою коротких відеофрагментів глядачам розповіли про російських письменників і вчених, композиторів.

Після феєрверку і зворотного відліку над стадіоном лунає гімн Росії. Прапор країни-господарки Олімпіади на арені піднімають російські космонавти. Починається парад спортсменів. Першими, як прийнято на всіх Олімпіадах, на стадіон виходять греки. Далі збірні змінюють одна іншу. Черговість визначається алфавітом. Майже у всіх спортсменів в руках телефони, фотоапарати, відеокамери. Вони знімають все, що відбувається навколо. Один австрієць занадто захопився процесом зйомки, спіткнувся і впав. Встати на ноги йому допомогли товариші по збірній. Українців зустрічають оплесками і ревом трибун. Першою на стадіон виходити прапороносець Валентина Шевченко. Вже завтра вдень нашій лижниці доведеться прийняти участь у першому старті п’ятої Олімпіади в її спортивній кар’єрі. Одними з останніх проходить найчисленніша делегація — збірна США. У Сочі приїхали 230 американських спортсменів. На п’ять осіб менше захищатимуть на іграх честь країни-господині. Росіяни завершили парад. Спортсмени марширували під пісню групи «Тату» — «Нас не догонят!»

На кілька хвилин на стадіон виходять величезні звірятка. Це три символи Олімпіади в Сочі — Леопард, Білий ведмедик і Зайчик. Тим часом дівчинка Люба переходить в нову фазу сну. Вона летить над усією Росією, а 500 осіб, що зображали різні етнічні групи Росії, співають уривок з опери «Князь Ігор» — «Половецькі танці» . Далі ми знову бачимо відеопрезентацію. Вона починається російської Одіссеєю, перетікає в часи витязів, показується будівництво російських міст, епоха Петра I. У роликах знялися майже всі головні зірки російського кіно: Сергій Безруков, Ліза Боярська, Костянтин Хабенський, Володимир Машков, Дмитро Дюжев та багато інших. А на стадіоні знову змінюються декорації. По морю пливе корабель, потім у сні дівчинки з’являється царський Петербург. На Марсовому полі марширують солдати, армійський крок плавно переходить в танець. Це «Перший бал Наташі Ростової» у виконанні артистів балету Великого театру.

Далі ми бачимо жовтневу революцію, становлення промисловості в СРСР і Москву початку 50-х років минулого століття. По ній їздять машини, ходять піонери. Рух на столичних дорогах регулює міліціонер Дядя Стьопа. У його ролі виступив екс-чемпіон світу з професійного боксу в суперважкій вазі Микола Валуєв.

Далі довго виступають голова організаційного комітету та президент МОК. Нарешті він передає слово Володимиру Путіну. « XXII зимові Олімпійські ігри оголошую відкритими», — сказав, як відрізав президент Росії. На стадіон винесли олімпійський прапор. Гімн олімпійського руху виконала російська оперна співачка Анна Нетребко. У цей час прапор піднімають поруч з російським. Серед тих, хто підняв олімпійський прапор кінорежисер Микита Михалков, перша жінка -космонавт Валентина Терешкова, актриса Чулпан Хаматова.
На стадіоні починається естафета олімпійського вогню. Першим факел несе російська тенісистка, переможниця низки турнірів серії Великого шолома і срібний призер літньої Олімпіади Марія Шарапова. Вона передає факел дворазово олімпійській чемпіонці, рекордсменці світу в стрибках з жердиною Єлені Ісінбаєвої. Далі факел понесли триразовий олімпійський чемпіон з боротьби Александр Карелін та чемпіонка Олімпіади в Афінах, художня гімнастка Аліна Кабаєва. Нарешті, вогонь опинився в руках у легендарних російських спортсменів — фігуристки Ірини Родніной і хокеїста Владислава Трет’яка. Саме вони запалили головний олімпійський вогонь у факелі стадіону «Фішт». Церемонія відкриття Олімпіади закінчилася красивим салютом. На нього витратили 1,5 тонни піротехніки. Відкриття сочинських ігор стало одним з наймасштабніших в історії. Організатори витратили на нього 25 мільйонів доларів. Салют відгримів, Олімпіада відкрилася. Тепер нас чекають два тижні змагань.

Дмитрий Майдан


124

Новости партнеров