Україна і Білорусь створять загальну систему обміну митною інформацією

Україна і Білорусь створять загальну систему обміну митною інформацією

Рішення про впровадження міждержавної системи обміну митною інформацією було прийнято 5-6 лютого на засіданні робочих груп України та Республіки Білорусь. Зустріч відбулася в Мінську.

 

Системою передбачено вільний доступ обох країн до інформації про транспортні засоби з товаром, що перетинають українсько-білоруський кордон. Як стверджують експерти Міністерства доходів України, створення єдиної системи обміну даних дозволить значно скоротити кількість незаконних переміщень, а також ефективно прогнозувати можливі ризики.

 

Таким чином, не лише спростить митну процедуру через скорочення часу на перевірку транспортних засобів, але і гарантуватиме безпеку країн.

 

Здійснення проекту будуть контролювати Державний митний комітет Республіки Білорусь і Міністерство доходів і зборів України в рамках флагманської ініціативи «Інтегроване управління кордонами» програми Європейського союзу «Східне партнерство».

 

Раніше подібні угоди про обмін інформацією Україна уклала з митними органами Російської Федерації, Республіки Молдова та Польщі.

Елизавета Будько


89

Новости партнеров