Мінфін РФ: Україна зможе погасити російський кредит

Мінфін РФ: Україна зможе погасити російський кредит

У Міністерстві фінансів РФ упевнені, що Україна володіє достатнім економічним потенціалом для погашення кредиту.
В підтвердження тому прес-служба Міністерства повідомила про отримання активу від України, який у перспективі повинен буде принести величезний прибуток державі.

 

«Із точки зору розміщення коштів Фонду національного добробуту (ФНБ) ми отримали актив, який потенційно має нам принести добрі доходи», — заявив заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак.

 

При цьому заступник міністра фінансів прогнозує певні ризики неповернення позички, про які свідчать дані рейтингових агентств. Наприклад, в січні 2014 р. рейтингове агентство Standard & poor’s знизило рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній валюті до ССС+/с З негативним прогнозом. Причиною послужив гостру політичну кризу в Україні. Слідом за ним з цієї же причини Moody’s знизило суверенний кредитний рейтинг України до рівня Caa2 з негативним прогнозом.

 

Нагадаємо, що Україні 17 грудня 2013 року президентом РФ Володимиром Путіним був наданий $15-мільярдний кредит під 5-відсоткову річну ставку. Операція з придбання першого траншу цінних паперів на $3 млрд на 2 роки завершилася 20 грудня 2013 року. Як повідомив наприкінці січня міністр фінансів Антон Силуанов, третина кредиту ($5 млрд) буде надана за рахунок спеціальних прав запозичення (SDR), а решта $10 млрд — за рахунок коштів ФНБ.

Елизавета Будько


124

Новости партнеров