МЗС назвав резолюцію ЄП по Україні незбалансованою

МЗС назвав резолюцію ЄП по Україні незбалансованою

Міністерство закордонних справ України назвало резолюцію Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні, прийняту ЄП 6 лютого, незбалансованою. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Як говориться в коментарі МЗС України, деякі пункти резолюції «збігаються з підходами Уряду України до врегулювання політичної кризи в нашій державі». «Перебування взаємоприйнятного політико-правового компромісу щодо виходу з кризи шляхом мирного діалогу, попередження насильницьких дій і забезпечення поваги прав і свобод людини були і залишаються в основі дій української влади», — йдеться в коментарі.

У МЗС зазначили, що заклик Європарламенту до протестуючих Майдану і лідерам опозиції утриматися від застосування сили імає важливе значення.

Разом з тим МЗС розчарований упередженістю в оцінках ЄП дій української влади. «На жаль, цілий ряд оцінок, висловлених у резолюції Європейського Парламенту, ставлять під сумнів неупередженість та ефективність діяльності запропонованої постійної спеціальної місії ЄП в Україні, доцільність створення якої вимагає додаткового вивчення, — йдеться в коментарі. — Незбалансований характер резолюції, а також заклики до введення обмежувальних заходів з боку ЄС не сприяють формуванню загальнонаціонального примирення і атмосфери довіри в Україні, а потім зривають процес стабілізації ситуації».

Нагадаємо, в резолюції, прийнятой ЄП 6 лютого, європарламентарі передбачили точкові санкції проти українських чиновників і рекомендували ЄС надати Києву фінансову допомогу.

В окремій резолюції депутати ЄП піддали критиці Росію, яка дотримується практики надання тиску на країни, які беруть участь у програмі Східного партнерства з ЄС.

Виктор Другоруб


100

Новости партнеров