Разом з українцями на Евромайдане стоять російські татарські радикали

Разом з українцями на Евромайдане стоять російські татарські радикали

До українських протестуючих приєдналися татарські націоналісти, якi приїхали з російського Поволжя та Сибіру. Нові учасники протестної акції прибули з Набережних Човнів і з різних населених пунктів Тюменської області. Відомо, що разом з татарськими націоналістами з Тюменської області приїхали і якісь «українці, що прийняли іслам» (виїжджали в цей регіон заради заробітків на нафтопромислах).

Як повідомляє «Фонд стратегічних досліджень», чисельність ісламських радикалів з Росії складає на сьогоднішній день 20 осіб. На територію України вони прибували з початку січня дрібними групами по 2-3 людини.

«На участь у київському Евромайдане їх сподвигло звернення одного з лідера татарських націоналістів Рафіса Кашапова Раніше в соцмережах на сторінках татарської націоналістичної організації «Праві татари — Tatar Bozqurd» (яка, на думку ряду російських ЗМІ, діє за підтримки влади Республіки Татарстан) було опубліковано звернення Рафіса Кашапова, на якому він закликає росіян брати приклад з протестуючих на київському майдані», — повідомляють у Фонді.

За словами татарських націоналістів, 26 січня деяким з них вдалося взяти участь у штурмі Українського дому. На думку татарських гостей з Росії, підсумком Евромайдана стане те що «нашим кримським братам вдасться за підтримки Євросоюзу створити в Криму своє національне татарське державу, свій Татарстан».

«Сьогодні Україна, а завтра Росія», — кажуть татарські націоналісти. На їх думку, рано чи пізно «майдан» виникне на території самої Російської Федерації, і його підсумком стане «отримання незалежності Республікою Татарстан, до якої приєднається і Східний Татарстан» (так вони називають нафтоносну Тюменську область, в якій проживають сибірські татари).

«У Східному Татарстані нас готові підтримати всі мусульмани — як приїхали з Кавказу і Середньої Азії, так і слов’яни прийняли іслам», — діляться своїми надіями молоді татарські націоналісти.

Виктор Другоруб


126

Новости партнеров