Експерт: Розвал України — останній етап «холодної війни»

Експерт: Розвал України — останній етап «холодної війни»

Тільки в січні на валютному ринку України було куплено $ 40 млрд., які вже виведені за кордон. Таку цифру озвучив представник України при Євразійської комісії Віктор Суслов.

«На вулицях палять беркутівців, міліцейські автобуси та вантажівки, автомобілі простих громадян, і ніхто не впевнений, що через день-другий тут не почнуть палити підприємства та офіси, грабувати магазини, склади і звичайних перехожих. Тому зупиняється бізнес, стрімко падають доходи бюджету, різко збільшилися обсяги виведення грошей з країни, капітал вже побіг. Виведення капіталу вже ставить під загрозу стабільність банківської системи і фінансових установ, і швидке падіння курсу гривні — це перший дзвінок», — заявив Суслов в інтерв’ю «Форбс».

За відомостями Суслова, тільки в січні на валютному ринку України було куплено близько $ 40 млрд., які виведені з країни.

«Те, що ця валюта продана за середнім курсом гривні — близько 8,15 грн/$ — набагато більш високому, ніж міжбанківський валютний курс, свідчить про масовану продажу валюти банками для «своїх», упевнений експерт. — І це — другий дзвінок».

«Природно, почали швидко падати доходи бюджетів, і тому заяви про те, що Україна вже не в змозі оплачувати російський газ навіть за зниженими цінами, як і виконувати інші зовнішні зобов’язання, мають під собою підстави», — вважає представник уряду України при Євразійської комісії, що є постійно діючим регулюючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Ескалація «еврореволюціі» почалася, як тільки в економіці України намітився перелом в ситуації в позитивну сторону, вважає представник України при Євразійської комісії Віктор Суслов.

«По результатам переговорів, реалізованих в протоколі від 17 грудня, Україна отримала зниження ціни на газ, було досягнуто угоду про надання кредиту в $ 15 млрд, і Україна встигла отримати перший транш, — нагадав Суслов. — Було оголошено про реалізацію цілого ряду проектів — в авіабудуванні, суднобудуванні, будівництві Керченського переходу та інших, які сумарно могли забезпечити багато мільярдів доларів інвестицій в українську економіку. Консорціум російських банків був готовий фінансувати ці проекти. Прогноз зростання ВВП України в 2014 році в 3 % в таких умовах був абсолютно реальним. Як тільки намітився перелом в ситуації в позитивну сторону — почалася

ескалація Майдану. Мета цієї ескалації, можливо, також і в підриві української економіки. Втрата економіки може означати, що Україна здасть зовнішні ринки своїх товарів, на які багато претендентів, насамперед, серед країн Євросоюзу. Втрата капіталізації бізнесу та знецінення українських активів — це можливість скупити їх дешевше».

При цьому відомий економіст вважає, що цілі дестабілізації України — перш за все не економічні, а політичні.

«По суті, ми йдемо до якогось етапу завершення холодної війни, коли розвалювали Радянський Союз, але Росію і Україну розвалили не до кінця. Тут є елемент глобального конфлікту, пов’язаного з переділом геополітичних зон впливу в світі. Весь час цей конфлікт тлів — навіть коли робилися зусилля для підписання угод про асоціацію з ЄС. Видні політики (першим був , як мені пам’ятається, екс -президент Польщі Олександр Кваснєвський) заговорили про те, що почалася битва за Україну. Цей термін — «битва за Україну» — зараз повторюється щодня в західних ЗМІ», — сказав він.

Ольга Бузыка


117

Новости партнеров