Євросоюз і США не збираються фінансувати Україну

Євросоюз і США не збираються фінансувати Україну

Конкретного плану щодо надання фінансової допомоги Україні з боку Європейського Союзу і США немає. Про це заявили прес -секретар Ештон, президент Європейської комісії і Держдепартамент США. 

Прес-секретар Кетрін Ештон Майа Косьянчич прокоментувала заяви українських політиків про те, що ЄС готовий надати Україні значну економічну допомогу в разі проведення конституційної реформи і формування опозицією нового прозахідного уряду.

«У ЄС розглядають можливості підтримки України під час кризи, коли мова йде як про економічну, так і про політичну ситуацію. Якщо йдеться про реформи і кредиті МВФ, то умови, необхідні для отримання фінансової допомоги, залишаються в силі. ЄС говорить про те, як ми можемо допомогти в ситуації з дуже конкретними правилами і дуже конкретними кроками, які повинні бути зроблені», — повідомила Косьянчич.

Вкрай різко відреагував на ситуацію президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Ввн заявив, що Євросоюз не має наміру брати участь «в аукціоні за підпис України». «Наша найбільша пропозиція Україні – це Угода про асоціацію. Ми надаємо Україні доступ до найбільшого ринку на світі. Це дуже щедра пропозиція», — підкреслив він.

«Підхід, що ми повинні щось платити за підписання Угоди про асоціацію … Це неправильно. Члени ЄС чітко заявили, що вони не збираються брати участь у змаганні на аукціоні — хто більше заплатить за підпис України» , — заявив політик.

Також скептично ставляться до фінансування України і в адміністрації Білого Дому. «Ніхто не збирається давати Україні гроші, якщо вони не проведуть економічні та політичні реформи, тому що в такому випадку гроші будуть пущені на вітер», — повідомив авторитетному виданню The Wall Street Journal джерело в Державному департаменті США.

Елизавета Будько


80

Новости партнеров