Зарубіжні ЗМІ про Україну: Перемога будь-якої із сторін не дає нічого хорошого

Зарубіжні ЗМІ про Україну: Перемога будь-якої із сторін не дає нічого хорошого

Провідні зарубіжні ЗМІ «Вогник», The Guardian, The New York Times у публікаціях про Україну проаналізували події та їх можливий результат.

 

«Україні потрібен новий курс. Усвідомлення власних національних інтересів, самовизначення. Але для цього необхідно перестати весь час робити «вибір» і зосередитися на тому, що об’єднує націю. Жоден із персонажів, які претендують на лідерство в українській політиці, не схожий на того, хто в змозі це зробити. Але і продовження того, що було досі, вже неможливо», — публікують в російському «Вогнику».

 

«Ми були тут раніше. За останні пару місяців вуличні протести в Україні були зіграні через призму прозахідних ЗМІ за добре відрепетируваному сценарієм: демократичні активісти борються з авторитарною владою. Демонстранти вимагають право бути частиною Європейського Союзу, але президент Росії Володимир Путін наклав вето на їхній шанс вийти на свободу і процвітання.

 

Це історія, яку ми чули в тій чи іншій формі знову і знову про ситуацію в Україні з часів підтримки Заходу Помаранчевою революцією десять років тому. Але це дає тільки поверхневе відношення до реальності. Членство в ЄС ніколи не було — і, ймовірно, ніколи не буде — запропоновано Україні.

 

Але основна опозиція і лідери протесту не можуть запропонувати будь-якої альтернативи, не зможе кинути виклик діючій системі поодинці олігархія, яка має Україну в своїх лещатах. Янукович зробив зараз радикальні поступки страйкарям: звільняя прем’єр-міністра, запрошував лідерів опозиції увійти в уряд і відмінив закони, прийняті раніше в цьому місяці.

 

Провідні політичні діячі попереджають, що громадянська війна — це серйозно. Є й інші кроки, які можуть допомогти розрядити кризу: створення широкого коаліційного уряду, референдум із питання відносин між ЄС і перехід від президентської до Парламентської системи і розширення регіональної автономії», — кажуть у британському виданні The Guardian.

 

У статті «Для України час діяти» The New York Times пишуть наступне: «Неважливо, наскільки некомпетентний або нездоровий, може бути, пан Янукович, він є демократично обраним президентом, і вигнати його на вулицю з протестами і без узгодженого плану стане рецептом подальших потрясінь».

Ольга Бузыка


95

Новости партнеров