На місці Леніна кияни бачать меценатів

На місці Леніна кияни бачать меценатів

Київські чиновники підбили підсумки онлайн-голосування за новий пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка. У голосуванні, яке тривало більше місяця, взяли участь близько 7 тисяч осіб.

У ході опитування киянам пропонували самим вибрати, який об’єкт замінить знесений пам’ятник Леніну. Городяни вибирали з кількох варіантів, серед яких і новий монумент Іллічу. Окрім пам’ятника вождю, у списку — клумба, фонтан, пам’ятники письменникові Івану Нечуй-Левицькому, градоначальнику Івану Фундуклею, монумент меценатам Николі Терещенку і Лазарю Бродському. У підсумку 3140 голосів кияни віддали за відомих столичних меценатів Ніколу Терещенко і Лазаря Бродського. Ще 2825 — за Володимира Ілліча. Рівне 500 осіб вважають, що на бульварі Шевченка повинен стояти Іван Фундуклей, 362 — за новий фонтан, а 202 — за пам’ятник Івану Нечую-Левицькому. І найменше голосів кияни віддали за клумбу — всього 102 голоси.

«Був момент, коли за одну ніч Ленін набрав більше тисячі голосів. Наші програмісти виявили майже 1400 голосів з одного IP. Ми їх знімати не стали. У тих 39 %, які в підсумку за Леніна — половина отримані нечесним шляхом», — написав на своїй сторінці в Facebook заступник голови Київської міськадміністрації Руслан Крамаренко.

За словами Крамаренко, з результатами чиновники звернуться до київських скульпторов, щоб разом вирішити, яким бути новому пам’ятнику.

Виктор Другоруб


111

Новости партнеров