Нобелевська премія миру — Сноудену або Ештон

Нобелевська премія миру — Сноудену або Ештон

Фракції Європарламенту запропонували вручити Нобелівську премію миру в 2014 році викривачеві американських спецслужб Едварду Сноуденоу або главі дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон, повідомили в п’ятницю представники ЄП.

Депутати висунули Ештон за її зусилля в налагодження відносин між Сербією і владою самопроголошеного Косова. Вона номінована разом прем’єр-міністром Сербії Івіцею Дачичем і главою косовського уряду Хашимом Тачі. Глава фракції соціалістів Ханнес Свобода пояснив свій вибір тим, що Нобелівська премія могла б стати «не тільки нагородою за досягнутий прогрес, але й мотивацією, можливо, останнім поштовхом, необхідним для тривалого миру».

У свою чергу, фракція «зелених» висунула кандидатуру Сноудена за те, що зроблені ним викриття «сприяли просуванню демократичних цінностей і світовому усвідомленню нашої взаємозалежності і взаємозв’язку, які є умовою загального миру».

Соціалісти і «зелені » не стали першими ініціаторами нагородження Сноудена і Ештон. Раніше кандидатуру Сноудена висунув колишній норвезький міністр, тоді як американські конгресмени запропонували нагородити Ештон, Дачича і Тачі. Але незважаючи на це, в Європарламенті не впевнені, що їхні кандидати опиняться в офіційному списку Нобелівського комітету.

«Правила складання списку номінантів нам не цілком ясні. Наскільки ми розуміємо, члени організацій, які раніше отримали Нобелівську премію, можуть робити пропозиції номінантів. Остання дата подачі заявок — 1 лютого, тому найближчим часом ми сподіваємося дізнатися неофіційний список номінантів, але, знову ж, офіційного списку не буде», — повідомила РІА Новини представник ЄП.

Євросоюз отримав Нобелівську премію миру в 2012 році за 60-річний внесок союзу і його попередників у просування миру і примирення, демократії та прав людини в Європі.

Ольга Бузыка


82

Новости партнеров