У Харкові застосовують нові технології для боротьби з бурульками

У Харкові застосовують нові технології для боротьби з бурульками

Щорічно за сезон з січня по березень на вулицях Харкова виникає близько 3 тис. небезпечних ситуацій з бурульками, про що жителі сигналізують комунальним підприємствам. Про це повідомив директор Департаменту житлового господарства Харківської міськради Роман Нехорошков. За його словами, тільки у січні надійшло близько 800 заяв на знімання бурульок, що небезпечно нависають над тротуарами. У Харкові працює близько 30 бригад співробітників комунальних служб, на висотних будинках працюють альпіністи, але обсяг робіт дуже великий.

Як зазначив Нехорошков, так як кількість альпіністів обмежена, поки вони не дійшли до об’єкта, небезпечна ділянка огороджується строкатими стрічками, крім цього, в місті в рамках пілотного проекту впроваджується нова технологія боротьби з бурульками і нависанням снігу. Фахівці «Жилкомсервісу» на восьми будинках на вул. Пушкінській встановили електричні кабельні антикригові системи та випробують їх. Електронагріваючі кабелі прокладають на покрівлі в тих місцях, де розташовані карнизи, водостічна труба і жолоби для стоку води. Зараз відпрацьовуються питання стабільної подачі електроенергії на теплонагріваючі елементи.

Він також нагадав, що для боротьби з бурульками планувалося встановлювати на покрівлях снігоуловлювачі, але проведений експеримент показав, що вони не ефективні. При потеплінні сніг тане, а вода вільно проходить до карнизів і замерзає при похолоданні.

Ольга Бузыка


67

Новости партнеров