Росія виступила з критикою резолюції ПАРЄ щодо України

Росія виступила з критикою резолюції ПАРЄ щодо України

Згідно з текстом резолюції, яку так засуджує російська делегація, українське і російське представництво можуть бути тимчасово позбавлені права голосу на черговій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

 

Про це свідчать такі рядки: «Асамблеї слід розглянути можливість тимчасового позбавлення української делегації права голосу на відкритті другої частини сесії ПАРЄ у квітні цього року. У разі, якщо серйозні порушення прав людини в країні триватимуть, влада ухвалить рішення придушити протести на Майдані силоміць». Москва оголошується «головним винуватцем зриву підписання документа про євроінтеграції України».

 

«Загрози санкціями та економічним та політичним шантажем із метою вплинути на політичні рішення в іншій країні суперечать загальновизнаним дипломатичним і демократичним нормам і є неприйнятними», — зазначено в резолюції.

 

За словами Олексія Пушкова, голови російської делегації, Росія дала обіцянку щодо свого невтручання у внутрішню політику і чітко дотримується цієї иниціативи.

 

«При цьому ми бачили на Майдані міністра закордонних справ Німеччини, міністра закордонних справ Швеції, німецьких депутатів, спікера литовського парламенту, представників Євросоюзу, які фактично виступали із закликами до конфлікту із законною владою. А тут пишуть, що був тиск із боку Росії. У чому був тиск?» — сказав він.

 

При цьому навіть українське керівництво неодноразово зазначало про тиск із боку Європейського союзу. В інтересах національної безпеки Кабміном України був призупинений процес укладання угоди про асоціацію.

Елизавета Будько


78

Новости партнеров