Туреччина готова пред’явити права на Крим у разі розколу України

Без відторгнення Криму від України всі розмови про розвал країни безглузді. «У разі реалізації сценарію розвалу України Туреччина пред’явить претензії на Крим пише кореспондент «Hürriyete», — одного з найбільш респектабельних видань країни.

За Кучук- Кайнарджінскому мирним договором від 19 квітня 1783 Туреччина може пред’явити права на півострів у разі спроби третьої сторони зайняти півострів або намір Криму оголосити незалежність» — пише Нердун Хаджиоглу.

У 1991 році така можливість з’явилася, але тоді Президент Туреччини Тургут Озал фактично обміняв кримський «головний біль» на відновлення прав кримськотатарської меншисті.
Таким чином, це натяк Москві, а не Києву.

Справа в тому, що технологія Москви з відновлення імперії не в фізичних захопленнях, а в зізнаннях незалежності Абхазії, Південної Осетії і неформального визнання Придністров’я. Якщо таке вчудять влади Криму і з’являтимуться всякі сміливі рішення Ради Федерацій з натяками на Псковську дестантную дивізію, то не потрібно забувати: на дворі не 1944 -й, коли злиденна Туреччина по страхом окупації Сталіним мовчки спостерігала за депортаціями тюрскскіх народів Кавказу і Криму…

Я найменше сподіваюся, що «закордон нам допоможе» … але не завадить. Якщо армія ледве впорався з грузинської операцією в 2008 -му готова кинути виклик одній з найсильніших армій НАТО, то що ж … Ще треба розуміти, що на відміну від Європи, де все впали в істерику від уявного загального миру і пацифізму в Туреччині не відчувають «докорів СУМЛІННЯ» під час застосування військової сили.

Дмитрий Майдан


99

Новости партнеров