Ускладнення митних процедур відчуває як український, так і російський бізнес – Фірташ

Ускладнення митних процедур відчуває як український, так і російський бізнес – Фірташ

Федеральна митна служба Російської Федерації з 28 січня знов ввела профілі ризику, в результаті чого вироблені в Україні товари (харчові продукти, торговельне обладнання, продукція машинобудування та метал) піддаються посиленому митному контролю. Про це повідомила Федерація роботодавців України.

«При митному оформленні продукцію вивантажують з вантажівок і залізничних вагонів, зважують, перевіряють сертифікати відповідності. Митні органи Росії вимагають від власників вантажів платити додаткові умовні мита у розмірі 5-40% вартості товарів. Ці заходи призводять до затягування строків поставки товарів російським клієнтам. Ускладнення митних процедур відчуває як український, так і російський бізнес. Через введення профілів ризику російські підприємства отримуватимуть законтрактовану в Україні продукцію з великими затримками. Тому в більш швидкому відновленні звичайного режиму імпорту українських товарів до Росії зацікавлений бізнес обох країн» , – підкреслив голова ФРУ Дмитро Фірташ.

ФРУ консультується з Російським союзом промисловців і підприємців та посольством України в Росії, щоб якомога швидше відновити звичайний режим експорту українських товарів до Росії.

Федеральна митна служба Росії з 14 серпня 2013 р. включила до переліку «ризикових» усіх без винятку українських імпортерів. 19 серпня Міністерство доходів і зборів України та російська митна служба дійшли до угоди про те, що додаткові процедури митного контролю по відношенню до українських товарів застосовуватися не будуть.

Виктор Другоруб


100

Новости партнеров