Дмитро Медведєв: Україна не здатна платити за газ

Україна не здатна оплачувати російський газ у повному обсязі, не зважаючи на зниження ціни . Про це сьогодні під час засідання в Ново- Огарьово заявив прем’єр -міністр РФ Дмитро Медведєв.

«Навіть за зниженими цінами вони нам кажуть, що нездатні платити. Це, звичайно, істотно змінює ситуацію і має бути прийнято до уваги в вибудовуванні відносин з новим урядом», — звернув Медведєв увагу президента РФ Володимира Путіна на проблему.

Медведєв нагадав, що з колишнім прем’єром України Миколою Азаровим у нього була персональна домовленість про погашення газової заборгованості. Передбачалося, що допомога Росії сприятиме виправленню економічної ситуації і використанню вивільнених ресурсів для оплати російського газу.

«Ми виходили з того, що всі ці позитивні моменти, в кінцевому рахунку, будуть служити підставою для погашення заборгованості за газ. Вона накопичена величезна, вони не платили практично півроку, тільки за один місяць заплатили , за вересень минулого року», — сказав Медведєв, додавши, що на кінець 2013 року Україна заборгувала за газ близько 2,7 мільярда доларів.

При цьому Київ неодноразово просив відстрочки щодо виконання газових платежів, і » Газпром» йшов їм назустріч, вказав він. Однак Україна і цього року не приступила до погашення заборгованості. Більш того, Україна знову просить надати їй чергову відстрочку, і при цьому не платить за поточними рахунками .

«Точніше, готові платити, але не в повному обсязі. З урахуванням навіть того фактора, що ми істотним чином у результаті ваших домовленостей скорегували їм ціну на газ», — заявив Медведєв.

Ольга Бузыка


72

Новости партнеров