У Харкові наполягають на об’єднанні України, Росії і Біларусі

У Харкові наполягають на об’єднанні України, Росії і Біларусі

Меморандум консолідації громадськр-політичних сил за єдиний цивілізаційний простір України, Росії, Білорусії і організацію протидії екстремістським силам був презентований сьогодні в Харкові.

Ініціаторами складання меморандуму стали представники руху «Український вибір» і громадських організацій «Велика Русь», «Союз громадян України», «Русь Триєдина», «Слов’янська єдність».

У меморандумі, зокрема, підкреслюється, що громадські організації не сприймають курс політичних еліт на євроінтеграцію і виступають проти «безальтернативності» європейського вектору розвитку України, оскільки у суспільства має бути вибір.

Активісти також вважають, що у народу України є перспектива розвитку в рамках російського цивілізаційного простору, «об’єднуючого історично і духовно зв’язані між собою країни і народи, в яких загальна історія і мова, православна віра, традиції і звичаї, що спираються на століттями духовні орієнтири, що склалися, і базові цінності». Вони також заявляють, що готові відстоювати об’єднання країн в єдине політичне, економічне і духовне співтовариство — на першому етапі в рамках Митного союзу, з подальшим включенням України в незворотні інтеграційні процеси.

«Механізмом для реалізації запропонованих інтеграційних ідей, на нашу думку, є формування в майбутньому масового громадсько-політичного руху», — сказано в меморандумі.

Розпочати роботу активісти планують з південного Сходу України.

«Вважаємо, що ми повинні починати з Харкова. «Південно-східна дуга» — Одеса-Харків – не визнала путчистів ні в 2004 році, ні зараз. Це наш плацдарм, з якого ми можемо розпочинати дії. Вже не раз висловлювалися думки, що Харків повинен стати ідеологічним і структурним центром, альтернативою Львову», — відзначив голова громадської організації «Велика Русь» Юрій Апухтін.

Кажучи про подальші кроки, необхідні для стабілізації в країні, він також заявив: «Ми вважаємо, що слід, по-перше, зламати кланово-олігархічну систему управління. Весь народ хоче гідно жити в цій країні, заради цього люди і вийшли на вулиці. Корупція, свавілля в економіці, судовій системі, гуманітарній сфері – це вже нікого не влаштовує. По-друге, необхідно припинити будівництво етнонаціональної держави – це безглуздо і лише загострює взаємини між Заходом і Сходом. Також потрібно відмовитися від бездумного і руйнівного прагнення еліт до Євросоюзу і повернути Україну в єдиний цивілізаційний простір з Росією і Білорусією».

Активісти також відзначають, що заявлений владою курс на євроінтеграцію не відображає інтереси всіх українців.

«Курс на євроінтеграцію не був результатом всенародного обговорення, громадського консенсусу. Його підтримували окремі олігархічні групи, сподіваючись на прибутки і преференції», — сказав керівник «Слов’янської єдності» Олександр Артюхов.

В обговоренні документа взяли участь члени більше 20 громадських організацій, студенти і викладачі вузів, підприємці, представники церкви, депутати Харківського міської і обласної рад.

Презентований в Харкові меморандум надалі планують підписати зі схожими громадськими організаціями в інших регіонах України.

Дмитрий Майдан


69

Новости партнеров