Індонезія озброїться харківськими БТР-4

Індонезія озброїться харківськими БТР-4

ДП «Спецтехноекспорт», яке входить до складу Держконцерну «Укроборонпром», виграло тендер Міністерства оборони Індонезії на постачання п’яти бронетранспортерів БТР-4. Про це повідомили у прес-службі «Укроборонпрому». Контракт на поставку техніки буде підписаний у першому кварталі поточного року.

Делегація Міністерства оборони Індонезії ознайомилася з випробуваннями БТР-4 на одному з українських полігонів у серпні 2013 р. Індонезійські військові дали високу оцінку тактико-технічними характеристиками і можливостям нового українського бронетранспортеру.

Як повідомлялося раніше, український бронетранспортер БТР-4, за версією журналу Army Technology, увійшов до десятки кращих бронетранспортерів світу за показниками захисту, вогневої потужності та мобільності.

БТР-4 розроблений у ДП «Харківське КБ з машинобудування ім.Морозова», серійно виробляється на ДП «Завод ім. Малишева» (Харків).

У 2009 р. Україна уклала контракт з Іраком на постачання близько 400 БТР-4 . Було поставлено 88 БТР, але потім контракт був припинений на підставі того, що в корпусах БТР були виявлені тріщини. За даними ЗМІ, Ірак замість українських закупить російські БТР-82.

БТР-4 призначений для транспортування особового складу мотострілкових підрозділів і їх вогневої підтримки в бою. БТР використовується для оснащення підрозділів здатних вести бойові дії в різних умовах, у тому числі в умовах застосування противником зброї масового ураження. БТР може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування та морської піхоти. БТР може виконувати поставлені завдання як удень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур навколишнього повітря від -40 до +55 °С. На БТР-4 встановлюється двотактний дизель потужністю 500-800 к.с. харківського виробництва.

Ольга Бузыка


116

Новости партнеров