Треба посилити кримінальну відповідальність за екстремізм – Рада адвокатів Харківської області

Треба посилити кримінальну відповідальність за екстремізм – Рада адвокатів Харківської області

Рада адвокатів Харківської області висловила своє обурення тим, що коїться у Києві. Її представники вважають, що лідери опозиції прагнуть у будь-який спосіб отримати владу, тому навмисно створюють протистояння між українцями. Через це центр Києва перетворився у смітник, а мітингувальники порушують правила громадського порядку. Про це написано на офіційному сайті Національної асоціації адвокатів України.

Рада адвокатів підтримує «запровадження більш жорстких заходів до осіб, які, користуючись безкарністю, розхитують державу та ведуть її до розколу». Також «повинна бути посилена кримінальна відповідальність за здійснення екстремістської діяльності, яка поширюється у суспільстві та підриває основи державності».

Представники Ради наголошують на тому, що у більшості демократичних країн Європи за використання масок, шоломів, відкритого вогню, піротехнічних засобів, зброї та інших предметів, призначених для вчинення протиправних дій, існує суворе покарання з великими штрафами та позбавленням волі. Те, що зараз відбувається на вулицях Києва та інших міст України, загрожує національній безпеці, територіальній цілісності держави, веде до хаосу та анархії.

Рада адвокатів Харківської області підтримує закони, які Верховна Рада прийняла 16 січня, тому що «запропоновані зміни відповідають міжнародній практиці». Наприклад, кримінальна відповідальність за наклеп передбачена законодавством багатьох європейських країн, зокрема Бельгії, Австрії, Великобританії, Данії, Іспанії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції.

«Прийняті 16 січня 2014 року Верховною Радою України закони відповідають інтересам держави щодо забезпечення конституційних прав та свобод громадян та потребують негайної реалізації на всій території України всіма органами, посадовими особами та громадянами», – вважає Рада адвокатів Харківської області.

Ольга Бузыка


140

Новости партнеров