У ЄС погрожують призупинити відносини з Києвом

У ЄС погрожують призупинити відносини з Києвом

Європейський Союз може припинити офіційні відносини з Україною через повідомлення українських ЗМІ. Про це сказав ВВС віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич.

Таку думку політик сформував під впливом останньої інформації, яку отримав з українськиї ЗМІ:

«Новини з України шокують… після цього ми не можемо мати справу з Україною так, як раніше, — сказав пан Протасевич. Якщо це правда (що міліція відкрила вогонь проти демонстрантів — Ред.), то відносини України і Європейського Союзу зазнають кардинальних змін».

«Діалог з Україною перебуває під загрозою і може бути призупинений сьогодні», — сказав він.

Раніше верховний представник Європейського Союзу з зовнішньої політики Кетрін Ештон закликала «негайно припинити» ескалацію насильства в Києві після повідомлення про перших загиблих у протестах.

«Я суворо засуджую ескалацію насильства у Києві вночі, яка призвела до жертв… Всі акти насильства мають бути негайно припинені та ретельно розслідувані», — йдеться в заяві пані Ештон.

Зупинити насильство закликав українську владу і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

«Я хотів би особливо підкреслити головну відповідальність української влади вжити дії, щоб зняти ескалацію цієї кризи, і для цього залучити до діалогу опозицію, громадянське суспільство», — заявив він у Брюсселі.

Пан Баррозу також висловив співчуття сім’ям загиблих у сутичках.

Стривожена зростанням насильства у Києві також Греція, яка головує в ЄС.

«Звертаюся до всіх в Україні з проханням проявляти стриманість та уникати насильства», — написав у Twitter міністр закордонних справ Греції Евангелос Венізелос.

До діалогу між опозицією і владою закликав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

«Я рішуче засуджую використання насильства. Насильство ніколи не може бути відповіддю на політичну кризу», — йдеться в його заяві.

Свою заяву зробив і голова МЗС Польщі Радослав Сікорський: «Ви перейшли межу. Померла людина, пролилася кров. Закликаємо обидві сторони до стриманості».

Виктор Другоруб


102

Новости партнеров