Нацконгрес місцевого самоврядування закликав українців не піддаватися на провокації

Нацконгрес місцевого самоврядування закликав українців не піддаватися на провокації

Сьогодні, 22 січня, у Харкові відбулося засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування України. У ньому взяли участь голова Харківської облради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов, президент Асоціації міст України Юрій Вілкул, харківський міський голова Геннадій Кернес, народні депутати України Володимир Мисик, Анатолій Денисенко, Ірина Горіна, Анатолій Гіршфельд представники 15 членів Конгресу з 18.

На засіданні обговорювалася політична ситуація, яка склалася в Україні, загрожує безпеці її громадян та цілісності держави. «Ми зібралися, щоб об’єднати зусилля заради миру і суспільної злагоди, заради майбутнього нашого з вами і тих, хто буде жити на цій землі після нас. Більшість харків’ян, як і жителі всіх регіонів України, стурбовані подіями, що відбуваються у Києві, цілком справедливо побоюючись, що протистояння, яке вже вилилося в насильство, може призвести до розколу суспільства та глибокої кризи в усіх сферах життя держави», – зазначив Сергій Чернов.

Він підкреслив, що тільки мирні переговори зможуть зупинити кровопролиття і повернути мир і спокій жителям України: «Нам не потрібно глибоко занурюватися в минуле, щоб переконатися – будь-які спроби силового вирішення політичних протиріч закінчувалися хаосом і, перш за все, негативно відбивалися на простих громадянах. Тому сьогодні ми як представники місцевих рад усіх рівнів, територіальних громад повинні захистити права наших виборців, наших громадян. Від їх імені підтримати конституційний порядок в Україні, нагадати тим, хто в боротьбі за владу втрачає відчуття реальності, про відповідальність за наслідки, до яких веде протистояння, та за долі людей, яких вони кидають на барикади».

Результатом засідання Ради Конгресу стало звернення до громадян країни, в якому представники органів місцевого самоврядування засудили протиправні дії мітингувальників і закликали жителів України не піддаватися на провокації.

«Ми засуджуємо будь-які протизаконні акції та дії, які загрожують безпеці громадян і цілісності нашої держави. Ми звертаємося до жителів всіх територіальних громад, як заходу, так і сходу, як півдня, так і півночі України, не піддаватися на провокації тих, хто закликає до насильства і ворожнечі в державі. Ми звертаємося до всіх, хто дійсно зацікавлений у збереженні нашої держави, у продовженні курсу на його демократичний розвиток, до політичних і громадських лідерів сісти за стіл переговорів для вирішення життєво важливих питань розвитку держави. Всі протиправні дії мітингувальників повинні бути негайно припинені», – сказано у зверненні.

Дмитрий Майдан


92

Новости партнеров