Український нардеп нагадав Держдепу про суверенний статус України

Український нардеп нагадав Держдепу про суверенний статус України

Народний депутат України Вадим Колесніченко звернувся до голови Служби безпеки України з вимогою провести перевірку виділення Сполученими Штатами Америки для української опозиції фінансування в обсязі 5 мільярдів доларів.

На думку Колесніченка, заяву заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд про те, що Америка вже витратила на демократію в Україні п’ять міллардів доларів, яку вона зробила на засіданні Фонду «Україна — США», може свідчити про іноземне втручання у внутрішні справи України, діяльності, спрямованої на підрив її територіальної цілісності, підтримку радикально налаштованих угруповань в країні.

При цьому, зазначає Колесніченко, «інформація про суб’єктів отримання названих засобів в Україні, їх напрямів використання, підтримки конкретних проектів, програм, відповідності спрямованого фінансування з-за кордону національним інтересам України, — відсутня, що підриває довіру і викликає обурення у громадян України».

Як стверджує нардеп, Статут ООН, Декларація про принципи міжнародного права, Декларація про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав, про забезпечення їх незалежності і суверенітету встановлено правило невтручання у внутрішні справи країни, відповідно до якого жодна держава або група держав не має права втручатися прямо або побічно з будь-якої причини у внутрішні і зовнішні справи будь-якого іншого держави.

«Власне стаття перша Конституції України проголошує, що Україна — суверенна держава. Суверенітет України поширюється на всю її територію (частина 1-я статті 2 Конституції України). Стаття 5 Конституції України визначає, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ», — підкреслює Колесніченко.

Дмитрий Майдан


79

Новости партнеров