ЄС не вводить санкцій проти української влади

ЄС не вводить санкцій проти української влади

На засіданні в Брюсселі ніхто з глав МЗС країн ЄС не запропонував ввести санкції за обмеження громадянських свобод в Україні.

Про це заявив глава польського Міністерства закордонних справ Радослав Сікорський в інтерв’ю польським журналістам після засідання Ради глав МЗС держав ЄС.

«Це слово поки не звучало «, — сказав він , відповідаючи на запитання журналіста УНІАН. Однак зазначив, що прийняті 16 січня закони обмежують громадянські права українців і не відповідають європейським стандартам, а тому їх слід переглянути.

Польський міністр зазначив, що з цими законами України відходить від шляху європейської інтеграції.

Він висловив переконання, що лідери Євросоюзу на найближчому саміті ЄС — Росія 28 січня обговорять справу України та інших східних сусідів європейського об’єднання.

«Я переконаний, що справа «Східного партнерства» буде обговорюватися під час саміту ЄС — Росія, бо головним меседжем у висловлюваннях міністрів було те, що ми хочемо мати добрі відносини з Росією, але не за рахунок спільних сусідів або взагалі європейських інтересів», — зазначив Сікорський, підкресливши, що в цьому контексті міністри поділяють погляд Польщі та інших держав Східної Європи.

Міністр визнав, що Євросоюз допустив ряд помилок під час переговорів про асоціацію з Україною, відзначив, що включення в текст документа перспективи членства в європейському об’єднанні стало би «великим заохоченням» для українців.

Глава МЗС Швеції Карл Більдт заявив, що ЄС поки не розглядає введення санкцій проти української влади, зазначивши, що такий інструмент може бути використаний в майбутньому.

У підсумковому документі заседанія глави МЗС європейських країн закликали українську владу і опозицію до діалогу для вирішення політичної кризи, яка триває вже другий місяць. Її причиною названо відмову влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Міністри підтвердили готовність підписати цей документ тоді, коли Україна буде до цього готова.

Елизавета Будько


82

Новости партнеров