Російський газ може піти в обхід України

Російський газ може піти в обхід України

ЄС та Росія відновили переговори про будівництво газопроводу по дну Чорного моря. Проект «Південний потік» подасть газ з Кавказу до Угорщини, в обхід України.

Єврокомісія та Росія в двосторонньому порядку будуть шукати рішення щодо «Південного потоку» без перегляду міжурядових угод з країнами-транзитерами, на чому наполягали європейські чиновники. Про це сьогодні повідомляють «Відомості» з посиланням на ексклюзивні коментарі представників російського Міністерства енергетики та європейського комісара з енергетики Гюнтера Еттінгера.

Відомо, що на початку грудня минулого року Єврокомісія несподівано заявила, що міжурядові угоди щодо «Південного потоку» не відповідають європейському законодавству і повинні бути повністю переглянуті. Йшлося про угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Словенією та Хорватією.

Претензії до угод — у тому, що в них не враховано вимоги Третього енергопакету (законів, обов’язкових для виконання на території Євросоюзу), які зобов’язують надавати доступ до всіх трубопроводів альтернативних постачальників газу і забороняють постачальнику газу контролювати трубопроводи і встановлювати тарифи.

Різкі заяви євробюрократів не дали результату, більше того, Болгарія, Угорщина і Словенія виступили з єдиною позицією: угоди з Росією на момент їх укладення в 2008-2009 рр.. відповідали законодавству ЄС.

«Проект «Південного потоку» користується політичною підтримкою»,- йшлося в офіційній відповіді міністерства енергетики Угорщини «Відомостям», отриманому в грудні.

У п’ятницю міністр енергетики Росії Олександр Новак і Еттінгер домовилися створити робочу групу, щоб обговорювати правові та технічні питання проекту. Завдання робочої групи в тому, щоб «Південний потік» міг нормально функціонувати за законами ЄС, розповів «Відомостям» заступник міністра енергетики Анатолій Яновський. Терміни роботи групи поки не визначені , повідомив виданню представник єврокомісара з енергетики , відносини Росії і Єврокомісії зараз носять конструктивний характер.

Позиція Росії така: міжурядові угоди засновані на нормах міжнародного права і повинні бути пріоритетнішою законодавства ЄС.

Елизавета Будько


99

Новости партнеров