Конвоїри мали право стріляти в пікетників під час сутичок, — МВС

Конвоїри мали право стріляти в пікетників під час сутичок, — МВС

Працівники міліції, які охороняли засуджених у тероризмі осіб (так званих «васильківських терористів»), мали законні підстави для застосування зброї, коли правопорушники намагалися захопити спецавтомобіль конвою

Про це заявив тимчасовий виконувач обов´язків начальника Головного управління МВС України в Києві Валерій Мазан.

За його словами, у суботу в Києво-Святошинському суді Київської області проводилося судове засідання у справі щодо затриманих членів терористичної групи. Знаючи про цей факт, до будівлі суду прибуло близько 270 громадян. Частина з них пройшла до зали суду, намагаючись зірвати засідання і звільнити засуджених, а також хлюпнули в обличчя судді невідомою речовиною. Враховуючи загострення ситуації, до охорони громадського порядку було залучено працівників спецпідрозділу «Беркут».

Водночас, за словами керівника київської міліції, частина пікетувальників заблокувала виїзди з внутрішнього двору суду і прилеглі до приміщення вулиці, щоб не пропустити службовий автомобіль конвою. Невідомі особи, кидаючи камінням  в бік правоохоронців, розбили скло автомобіля полку конвойної служби міліції.

«Я акцентую, що працівники конвойної служби були озброєні і мали повне право застосовувати вогнепальну зброю в цей період, оскільки була спроба захоплення автомобіля», — підкреслив Мазан, зазначивши, що, незважаючи на це міліціонери діяли стримано, щоб не допустити заподіяння шкоди громадянам.

За його словами, після того, як співробітники «Беркута» утворили живий коридор, щоб конвойний спецавтомобіль зміг виїхати з території суду, 17 з них отримали різні пошкодження, а одного з них госпіталізували з переломом.

Керівник столичної міліції зазначив, що надалі частина радикально налаштованих активістів здійснила ряд протиправних дій близько Святошинського райуправління міліції: заблокували автобуси з правоохоронцями, перекрили авторух по просп. Перемоги і пошкодили транспортні засоби міліції. За фактами протиправних дій відкрито кримінальні провадження за 5 статтями Кримінального кодексу.

«Органи внутрішніх справ почали кримінальні провадження за ч.3 ст.296 ( хуліганство), ч.2 ст. 45 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч.1 ст.376 (втручання в діяльність судових органів), ч.1 ст.279 (блокування транспортних комунікацій) і ст.342 (опір представникові правоохоронного органу) Кримінального кодексу України», — йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті МВС.

Елизавета Будько


106

Новости партнеров