В Україні за порушення авторського права блокуватимуть сайти

В Україні за порушення авторського права блокуватимуть сайти

Сервісні служби, що надають послуги з розміщення веб-сайтів, за порушення авторського права мають намір блокувати до них доступ. Підготовлено відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про захист авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».

Заява про порушення авторського права є достатньою підставою для блокування сайту хостинг-провайдером. Заявник надсилає завірений нотаріусом скріншот веб-сторінки, і якщо користувач сайту не надасть докази про відсутність порушення, хостинг-провайдер по закінченню трьох днів матиме право заблокувати сайт.

Розгляд документів буде здійснюватися відомством на платній основі. Плата буде вилучатися з правовласника та з власника ресурсу. Додаткові перевірки для визначення достовірності заяви провайдером здійснюватися не будуть.

Ідея блокування сайтів, запропонована Державною службою інтелектуальної власності (ДСІВ), не отримала підтримки з боку української громадської організації «Вікімедіа».

«Законопроект суперечить принципам презумпції автора, зафіксованим у статті 435 Цивільного кодексу України (ЦКУ), принципу судового захисту цивільного права та інтересів за статтею 1 ЦКУ, принципу рівного захисту прав суб’єктів щодо права власності за статтею 386 ЦКУ. Крім того, використання підпису або нотаріальне завірення підпису фізичної створюватиме суттєві складності в оперативному реагуванні на заяву», — зазначив Юрій Булка, член правління ГО «Вікімедіа».

Подібний експеримент у регуляції російського Рунета не був успішним.

Ольга Бузыка


83

Новости партнеров