Василь Стоякін: Українське суспільство перебуває в такому собі міфологічному просторі

Василь Стоякін: Українське суспільство перебуває в такому собі міфологічному просторі

В Україні слабо розвинена комунікація влади та громадськості. І, тому, коли мова заходить про якісь економічні питання, тим більше економічну інтеграцію, голос розуму втрачається і включаються механізми пропагандистського типу

Таку думку висловив політолог Василь Стоякін в ході відкритої неполітичною дискусії «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів».

За його словами, в Україні вже з’явилося три варіанти того, як уряд пояснює свої дії.

«Перший варіант — умовно кажучи, старий, коли уряд щось робить і при цьому загадково мовчить, іноді відпускаючи фрази «все буде добре». За це дуже сильно критикувався перший і другий уряд Януковича. Так, в країні щось робиться, отримується позитивний ефект, однак про це суспільство так і не дізналося. Ось, наприклад, невдача президентської кампанії Януковича 2004 пояснювалася саме тим, що уряд не вважав за потрібне взагалі налагоджувати якусь комунікацію з громадськістю. І на самому початку діяльності уряду Азарова, коли міністром з надзвичайних ситуацій був Шуфрич, пам’ятаю, як Микола Янович зробив йому зауваження, що він занадто себе піарить. Він тоді сказав: «працювати треба». Це варіант невдалий », — зазначив Стоякін.

За його словами, другий варіант продемонструвала Юлія Тимошенко. «Тимошенко справами не займалася взагалі, вона не здатна до системної роботи органічно, зате вона вміє дуже гарно говорити, і все робить вчасно. Варто відзначити, що Тимошенко, незважаючи на метушливість дій, вдавалося пояснювати людям значно більше позитивного з того, що її уряд взагалі робив. Тобто уряд Тимошенко — це була величезна, але при цьому досить ефективно працююча піратська структура», — вважає політолог.

Третій варіант, на думку Стоякіна, демонструє нинішній уряд Азарова. «На якомусь етапі Миколі Яновичу пояснили, що треба пояснювати свої дії. Панове, стало ще гірше. Раніше вони робили, не пояснюючи. Зараз вони наполовину роблять, наполовину пояснюють. Причому, не вміючи пояснювати. Ось Микола Янович, який дуже відповідальний сам по собі, робив вже з десяток одних тільки заяв про те, що російський газ подешевшає через 15 хвилин, тому що, буцімто, ми ведемо переговори і майже досягли домовленостей. І кожного разу після цього нічого не відбувалося. І уявіть собі, яка довіра до слів Миколи

Яновича після цього повинна бути. І це приклад того, як ставиться до української політики українська еліта. Дивно, що при такому стані справ, ми взагалі здатні говорити на ці теми хоч якось. Тому, коли мова заходить про якісь економічні питання, тим більше економічну інтеграцію, голос розуму втрачається і включається чисто механізми пропагандистського типу», — вважає Стоякін.

На його думку, українське суспільство через нездатність влади донести інформацію перебуває в якомусь міфологічному просторі. «Самі собі придумали, самі собі через це вийшли на Майдан, самі собі щось зробили в порядку народної ініціативи, народного самоврядування, не замислюючись про наслідки. Після цього я не дивуюся, що і російські і європейські колеги не вважають Україну договороспроможною країною. Тому що як тільки починається процес переговорів відразу включаються якісь міфологічні механізми, які не мають відношення до реальності, і природно вони не можуть бути зрозумілі протилежною стороною», — підкреслив політолог.

Дмитрий Майдан


140

Новости партнеров