У Харківському університеті ім. Каразіна буде інститут астрономії

У Харківському університеті ім. Каразіна буде інститут астрономії

Будівля науково-дослідного інституту астрономії будується за Південним корпусом Харківського національного університету ім. Каразіна. «Це невелика, але дуже красива споруда, яка буде створювати разом зі старими будівлями науково-навчальний ансамбль», – сказав ректор ХНУ Віль Бакіров. За його словами, новий корпус планується добудувати в цьому році.

Паралельно з будівництвом будівлі НДІ проходить реконструкція археологічного музею в Північному корпусі ХНУ. «Я б хотів, щоб цього року ми завершили реконструкцію музею археології. Це буде, мабуть, найкращий у світі університетський музей. Він розташований в приголомшливо красивому приміщенні з великими залами, там будуть галереї та запасники. Реконструкція могла б йти швидше, але проблема в тому, що Держказначейство затримує платежі, і складно оплатити роботу підрядників», – підкреслив ректор вузу.

Віль Бакіров розповів, що ХНУ подав на конкурс Міністерства освіти близько 100 наукових робіт для фінансування на 2014 р. «Фінансування поки виділено тільки на ті роботи, які були перехідними з 2013 р. на 2014 р. Ми сподіваємося, що в першому кварталі 2014 г. на науку виділять додаткові кошти», – зазначив ректор.

У січні 2015 р. ХНУ відзначатиме 210-річчя. За словами Бакірова, в 2014 р. вуз хоче закінчити підготовку до святкування: «Цього року ми б хотіли завершити програму підготовки до ювілею. Передбачена велика видавнича програма, а також проведення конференцій та інших цікавих заходів».

Елизавета Будько


77

Новости партнеров