Готовий законопроект про сплату за проїзд у міському транспорті карткою

Готовий законопроект про сплату за проїзд у міському транспорті карткою

Кабінет міністрів України підготував законопроект про запровадження нової безготівкової форми оплати проїзду в міському електричному транспорті. Законопроект № 3806 «Про внесення змін у деякі закони України щодо електронних засобів безготівкової оплати проїзду в міському електричному транспорті» був направлений на розгляд до Верховної Ради.

 

Для допомоги в реалізації проекту уряд залучить банківські установи, які забезпечать користувачів картками для здійснення оплати проїзду в трамваях, тролейбусах і міських електричках. Згідно з проектом закону № 3806 структури місцевого самоврядування забезпечать уведення автоматизованих форм оплати проїзду в міському електричному транспорті.

 

Плюси нової безготівкової сплати за проїзд очевидні — це зручно для водіїв, які перестануть виконувати роль касирів, для користувачів міського транспорту, які будуть позбавлені необхідності возитися з грошима в переповненому тролейбусі або трамваї, а також дозволить податковій службі контролювати дохід. «Крім того транспортний засіб отримає стовідсоткову компенсацію», — стверджують у Кабміні.

 

Безготівкова система сплати вже давно успішно функціонує у всіх розвинених країнах Європи та світу. Зовсім недавно подібна практика була реалізована в Росії та Польщі.

Ольга Бузыка


92

Новости партнеров