Експорт української кукурудзи зріс на третину. Країна йде на рекорд

Експорт української кукурудзи зріс на третину. Країна йде на рекорд

Україна з початку 2013/2014 маркетингового року наростила експорт кукурудзи більш ніж на 3 млн. тонн, продавши за кордон 9,5 млн. тонн даної культури, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Кукурудза залишається для України основною експортною культурою. До нового року аграрії поставили на зовнішні ринки 9,5 млн. тонн кукурудзи нового врожаю. Тобто більш ніж на 3 млн тонн більше порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року», — наводяться в повідомленні слова міністра Миколи Присяжнюка.

Згідно з повідомленням, обсяг поставленої на зовнішні ринки кукурудзи перевищив половину всього експортованого зерна в новому маркетинговому році.

За словами міністра, у листопаді та грудні за кордон продано по 3,6 млн. тонн кукурудзи, що є максимальним показником відвантажень цієї культури.

«Загалом ми плануємо експортувати кукурудзи близько 19-20 млн тонн. Це рекорд для України, який дозволить вийти на 3-е місце серед провідних постачальників цього виду зерна у світі», — зазначив Присяжнюк.

Він додав, що кукурудза користується високим попитом на світових ринках. Тому Україна продовжить розширення ринків її збуту і пошук нових в 2014 році.

Мінагропрод прогнозує експорт зерна з України в 2013/2014 маркетинговому році на рівні 32,5 млн тонн, що може стати абсолютним рекордом для незалежної України.

Ольга Бузыка


88

Новости партнеров