Володимир Путін ввів для українців обмежений візовий режим

З 1 січня 2014 року увійдуть в силу зміни в законі «Про правове становище іноземних громадян у РФ» , підписаному Володимиром Путіним. Тепер українці не зможуть знаходиться в Росії більше 90 днів без візи. У разі порушення в’їзд до Росії буде заборонений на три роки.

«Термін тимчасового перебування в РФ не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також випадків, якщо такий строк продовжений відповідно до цього Закону», — зазначено у новій редакції закону.

Такі зміни були прийняті в зв’язку з лазівкою в попередній версії закону. Завдяки ній, трудові мігранти працювали в Росії 90 діб, після чого виїжджали на день, і знову поверталися, лише формально виїжджаючи з країни перебування. За словами керівника Федеральної міграційної служби Росії Костянтина Ромодановського в Росії більше 11 мільйонів трудових мігрантів користувалися таким недосконалістю в законодавстві. Українців у Росії зараз 1,5 мільйона, при цьому законно працюють і навчаються лише 146 тисяч.

Виктор Другоруб


56

Новости партнеров