РФ і Казахстан підписали закон про створення єдиної системи ППО

РФ і Казахстан підписали закон про створення єдиної системи ППО

Сьогодні в Астані ратифікували угоду між РФ і Республікою Казахстан про створення єдиної системи протиповітряних сил (ППО). Система призначена для оборони двох країн від можливих загроз з боку США, блоку НАТО, Європи, Китаю.

У законі «Про ратифікацію угоди між Російською Федерацією і Республікою Казахстан про створення єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Російської Федерації та Республіки Казахстан» розглядається єдиний порядок координації національних військ.

Зокрема, в законі закріплені положення про порядок застосування військ у воєнний час, єдності цілей і планів у процесі підготовки до бойових дій, загальні вимоги до складання програм навчання військового контингенту, а також організації їх оперативної діяльності. При цьому штаби національних збройних сил, що беруть участь в єдиній регіональній системі, будуть розташовані на колишніх місцях.

Главами держав буде призначений командувач, який здійснюватиме координацію військово-повітряних сил. Центр командування знаходитиметься в Алма-Аті (Республіка Казахстан).

Нагадаємо, що РФ і Республіка Казахстан парафували угоду 30 січня 2013 року. Договір дійсний протягом 5 років. У процесі переговорів глави держав схвалили ймовірність автоматичного продовження договору ще на 5 років.

Дмитрий Майдан


121

Новости партнеров