Енергетичний договір із Сирією зміцнить позиції РФ

Енергетичний договір із Сирією зміцнить позиції РФ

Підписання договору про спільні дослідження, буріння, обробку та видобуток нафти та газу в шельфовій зоні вод Сирії зміцнило відносини Москви з Дамаском.

Головний редактор журналу Syria Report Джихад Язиги стверджує, що зв’язки Москви з Дамаском зміцнять політичні позиції Росії. Угода, завізована главами держав напередодні січневої конференції у Швейцарії, зміцнить російсько-сирійські відносини на 25 років.

У Financial Times з цього приводу зазначають, що сирійські запаси нафти та газу переважно розташовані на контрольованих повстанцями територіях. Сирійський міністр нафти та газу Сулейман Аббас на саміті підписання угоди заявив про саботажі роботи східного нафтового сектора країни й нелегальному транспортуванні нафти до Туреччини.

Укладення угоди з Російською Федерацією для адміністрації Сирії може бути додатковим джерелом прибутку, тоді як для РФ – це участь у боротьбі за середземноморські енергетичні ресурси, які вже ведуть Ізраїль, Кіпр, Ліван, Туреччина та інші держави.

Російський «Союзнєфтєгаз» вже взяв на себе фінансування початкових витрат на геодезичні дослідження на суму 15 мільйонів доларів, на буріння — 75 мільйонів доларів.

Нагадаємо, візування російсько-сирійської угоди про розвідку шельфу та пошуку нафти і газу відбулося в Дамаску 25 грудня.

Елизавета Будько


157

Новости партнеров