В Іспанії вперше у світі прийнятий «Закон про захист прав зачатої і вагітної жінки»

В Іспанії вперше у світі прийнятий «Закон про захист прав зачатої і вагітної жінки»

Рада Міністрів Іспанії прийняла закон «Про захист прав зачаття і вагітність жінки». Відповідно до нього планується заборонити в країні аборти і захистити ненароджених немовлят.

За юридичною процедурою, щоб закон вступив в сілу, необхідно його прийняття шляхом голосування в Конгресі Іспанії, де правляча консервативна Народна партія становить більшість.

Правляча Народна партія, яка прийшла до влади в грудні і має абсолютну більшість в іспанському парламенті, планує впровадити закон, який скасує чинне законодавство. Зокрема, міністр юстиції Іспанії Альберто Руїс-Гальярдон оголосив про свою незгоду з чинним законодавством.

«Не можу зрозуміти, як припинили захищати зародок, дозволяючи аборти тільки тому, що є якийсь порок або генетичне порушення», — заявив Руїс-Гальярдон у своєму інтерв’ю газеті La Razon.

Попередній уряд соціалістів прийняло в 2010 році закон, який дозволяв жінкам переривати вагітність до 14 тижнів — або до 22 тижнів у тому випадку, якщо зародок має серйозні генетичні аномалії (як це прийнято в більшості європейських країн).

Якщо закон буде прийнятий, то аборт більше не буде правом жінки, а знову буде кримінальним злочином, покарання за який можна уникнути в тому випадку, якщо будуть в наявності передбачені законом винятку.

Дмитрий Майдан


100

Новости партнеров