Меркель готує Кличка до президентства в Україні — Der Spiegel

Меркель готує Кличка до президентства в Україні — Der Spiegel

Німецька газета стверджує, що за допомогою Кличка Німеччина збирається вдарити по позиціям Росії у Східній Європі. Меркель, на думку німецького ЗМІ, може натиснути на чинну владу в Україні, щоб це стало можливим.

Президентські вибори в Україні почалися «за лаштунками», стверджує Der Spiegel. Видання зазначає, що партія Кличка дуже наближена до керівних органів Німеччини. Крім того, вона отримала статус спостерігача в Європейській народній партії.

«Штаби партії в Брюсселі та Будапешті готують людей з» УДАРу » до роботи в парламенті і забезпечують йому підтримку у створенні партійної структури по всій країні», — пише видання.

Крім того Der Spiegel зазначає, що пов’язаний з партією Ангели Меркель фонд Конрада Аденауера теж допомагає » УДАРу».

«Кличко відкрито звернувся до радників Меркель з проханням забезпечити допомогу цього фонду. Фонд Аденауера вже готує українських опозиційних політиків до того, щоб вони взяли на себе відповідальність у рамках» програми діалогу», — зауважує газета.

Оглядач також зазначає, що депутати від «УДАР » минулого тижня побували в Берліні та зустрілися з представниками законодавчої влади з ХДС Ангели Меркель. Сам Кличко, як пише Der Spiegel, стверджує, що нерідко звертається за допомогою до федерального міністра з особливих доручень Рональда Пофалла. Німецький чиновник підтримує тісні зв’язки з опозицією Східної Європи, зокрема в Білорусі.

Кличко консультується у Поффала щодо того, як правильно реагувати на тиск з боку влади, стверджує Der Spiegel.

Der Spiegel пише, що в Німеччині Кличко називають «протилежністю» типовим українським політикам, які займалися бійками у Верховній Раді. На думку видання, Кличко не має самовпевненості і він досить послідовний.

Однак сам боксер в Німеччині скаржиться, що в Україні він не може балотуватися в президенти через закон, який забороняє це робити громадянам, які мають дозвіл на проживання в іншій країні.

Однак Меркель, на думку оглядача Der Spiegel, може натиснути на чинну владу в Україні, щоб це стало можливим. Однак до того часу Кличка потрібно підготувати і зробити з нього серйозного політика, який би зміг об’єднати навколо себе опозицію. Що, на думку Der Spiegel, зараз і відбувається в Німеччині.

Ольга Бузыка


82

Новости партнеров