Скільки заощадять підприємства України від зниження ціни на російський газ

Скільки заощадять підприємства України від зниження ціни на російський газ

На 12 — 13 доларів за тонну готової продукції знизяться виробничі витрати для металургійних комбінатів України, стверджує експерт держпідприємства «Укрпромзовнішекспертиза».

Зараз ціна газу на вході в підприємства становить близько 450 дол. / Тис. куб. м , а в разі закупівлі у Росії газу по 268,5 дол. / тис. куб. м., ціна на вході в підприємства складе 300 дол. / тис . куб. м. Про це розповів експерт підприємства Олег Гнітецький в інтерв’ю для УНІАН.

За його словами, при більш низьких цінах на газ в довгостроковій перспективі, виграють усі металургійні підприємства. Але найбільшою мірою ті, які не мають установок пилового вдмухування вугільного пального (ПВП) і змушені використовувати більш значні обсяги дорогого газу і дорогого коксу.

«Так, таке зниження ціни на газ дозволить скоротити витрати на комбінатах, які не мають технології ПВП, приблизно на 12-13 дол. / Тонну. В умовах поточних невисоких цін і сильної конкуренції на зовнішніх ринках це непогана підмога для зміцнення позицій і нарощування продажів за рахунок більш привабливих і конкурентних цінових пропозицій » — сказав експерт.

При цьому підприємства, що впровадили технологію ПВП ( Донецьксталь , Алчевський меткомбінат , Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча , Запоріжсталь ) і використовують менші обсяги природного газу знизять витрати при вказаному падінні цін на газ приблизно на 3-4 дол. / Тонну.

У 2012 році металургійні підприємства України скоротили споживання природного газу на 24,9 %, або на 1,287 млрд куб. м відносно 2011 року — до 3886000000 куб. м.

Державне підприємство « Укрпромзовнішекспертиза » — провідна компанія України в сфері маркетингу та експертних оцінок зовнішньоекономічних контрактів. Працює з 1993 року. Здійснює промисловий консалтинг, аналітичні дослідження, написання бізнес-планів, ТЕО та інвестиційних меморандумів, робить кон’юнктуро-цінові дослідження.

Виктор Другоруб


81

Новости партнеров