Український оборонний концерн хоче продати іноземцям кращий танк часів СРСР

Український оборонний концерн хоче продати іноземцям кращий танк часів СРСР

ДП «Укроборонсервіс» працює над виведенням на міжнародний ринок танку Т-64. Про це заявив директор «Укроборонсервісу» Сергій Микитюк, розповіли в прес-службі ДК «Укроборонпрому», до структури якого входить «Укроборонсервіс». Т- 4 був розроблений і вироблявся у Харкові і за кордон не поставлявся.

«Реалізація проекту продажів Т-64 має відкрити нову сторінку в історії як «Укроборонсервісу», так і в цілому «Укроборонпрому». Є впевненість в успіху цього продукту, який перевершує багато аналогів за критерієм «ціна – якість», – підкреслив Микитюк.

За даними «Укроборонпрому», танки Т- 64 будуть затребувані у країнах, які використовують техніку радянського виробництва. Переважно це регіони Африки, Південно-Східної Азії, частково країни арабського світу.

Довідка. Т- 64 – основний бойовий танк, створений на початку 60-х років у ДП «Харківське КБ з машинобудування ім.Морозова». Серійно танк вироблявся на ДП «Завод ім.Малишева». Модифікації Т-64 складають основу Сухопутних військ Збройних сил України. Зараз в інтересах Міноборони Т-64 модернізують до версії БМ «Булат».

На Т-64 вперше у світі був встановлений автомат заряджання, що дозволило скоротити екіпаж з чотирьох до трьох осіб. Іншими радикальними вдосконаленнями були: комплексний багатошаровий комбінований захист, система захисту від зброї масового знищення, нова компоновка моторно-трансмісійного відділення.

Бюджетним варіантом Т-64 є Т-72 (також оснащений автоматом заряджання, але російської конструкції), який виготовлявся в Росії і поставлявся на експорт, зокрема, до країн Варшавського договору. Всього було вироблено близько 30 тис. танків Т-72. Його основний недолік – занадто слабкий двигун. Розроблено проекти модифікації танку за рахунок установки нових двигунів, у тому числі харківського виробництва.

В Україні перебуває більше 1,5 тис. Т-64. ДП «Харківський бронетанковий завод» розробило ряд проектів їх використання та модернізації двигунами Харківського КБ з двигунобудування. Бронетанковий завод розробив і створив дослідний зразок гусеничної пожежної машини на базі Т-64.

Кілька варіантів модернізації Т-64 розроблено у Харківському КБ з машинобудування ім.Мозорова. Зокрема, маса танка після модернізації зростає з 38 до 45 т , потужність двигуна – з 700 к.с. до 800-1000 к.с. , далекобійність – з 2 км до 2,5 км .

Елизавета Будько


87

Новости партнеров