Фюле: Європа відмовляється обговорювати підписання Угоди

Фюле: Європа відмовляється обговорювати підписання Угоди

Єврокомісар Штефан Фюле заявив, що вважає подальші переговори з українським урядом про підписання Угоди про асоціацію безглуздими. Всі перспективи співробітництва були розглянуті на саміті Східного партнерства. Таким чином, процедуру інтеграції України в Європу можна вважати призупиненою.
Ця заява прозвучала в ефірі чеського телеканалу ČТ 24. Політик зазначив, що пропозиція про підписання документа залишається дійсною. «Починати переговори, як того хоче Київ, ми більше не будемо», — сказав Фюле. На думку Фюле, Україна недовго зможе всидіти на двох стільцях, маючи на увазі низку договорів із Росією. Однак загрозу фінансового банкрутства України політик не пов’язує з відмовою підписувати Угоду про асоціацію.
Нагадаємо, раніше в 1991 році Україні було виділено 3.3 мільярдів євро з коштів МВФ, пізніше — ще близько 10 мільярдів євро. «Підписання Угоди про асоціацію з ЄС буде сприяти тільки поліпшенню ставлення до України», — запевняє він.
Між тим уряд України рішуче налаштований продовжувати переговори про імплементацію положень «дорожньої» карти, парафованої ще 12 грудня.

Елизавета Будько


58

Новости партнеров