Європа і США вибрали безрезультатне моралізаторство і залякування України, — експерт

Європа і США вибрали безрезультатне моралізаторство і залякування України, — експерт

Кредит, наданий Росією Україні, посприяє зростанню української економіки, а ось угода з ЄС призвела б до того, що країна «загрузла б у нової рецесії ». Про це написав старший науковий співробітник дослідницького центру Atlantic Council («Атлантична рада», Вашингтон) Адріан Каратницький на сайті центру.

За словами експерта, підписання угоди про асоціацію з ЄС призвело б до того, що Києву довелося б переплачувати за російський газ на 3-4 млрд доларів на рік, так як Росія ввела б законні торговельні обмеження. Також на українському ринку був би надлишок європейських товарів, через що ВВП «просів» би більш ніж на 3%.

Каратницький називає перемогою Януковича те, що він зумів забезпечити реальну допомогу з Москви, не довіривши при цьому майбутнє України в руки Росії. «Немає жодних непорушних обіцянок Росії на кшталт зобов’язань вступу України до Митного союзу, — пише експерт. — На мій погляд, ця угода надасть Януковичу час, не закриваючи при цьому двері для угоди з ЄС у майбутньому».

Позицію ж Євросоюзу і США щодо України Каратницький розкритикував. «Нездатність Європи та США усвідомити геополітичну важливість України, зрозуміти, наскільки вона важлива для амбіцій Росії піднестися, як світовій державі, дуже сприяли дипломатичному фіаско, — пише Каратницький. — Замість того, щоб відвадити Україну від Росії і потім домагатися її реформування в довгостроковій перспективі, Європа і США вибрали безрезультатне моралізаторство і залякування».

Дмитрий Майдан


58

Новости партнеров