Дмитро Кондрашов: Україні доведеться довести Росії, що вона їй потрібна

Дмитро Кондрашов: Україні доведеться довести Росії, що вона їй потрібна

Аналітик і головний редактор журналу «Балтійський світ» Дмитро Кондрашов впевнений, що Україні доведеться доводити Росії свою спроможність у разі вступу в Митний союз, оскільки у північного сусіда України немає зайвих коштів, щоб розкидатися ними для підтримки економіки України.

 

Свою думку російський експерт висловив в ході конференції «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів» у Києві.

 

«У Росії дуже велика економічна проблема — Росія вийшла за рівнем ВВП і за рівнем доходів населення на нижню планку розвинених країн. Тим часом, всі механізми управління економікою на даний момент побудовані як у країни, що розвивається. Ми тепер приречені на такі ж темпи зростання як, наприклад, у Німеччині. Як з цим жити, ми не знаємо, наша управлінська система не готова до цього виклику. Російський бюджет живе поза парадигми нафтових надприбутків, тому що нафтові доходи вилучаються з російської економіки в якісь фонди добробуту. І в цьому плані зайвих грошей у російської економіки, щоб вести якісь інтеграційні процеси не особливо багато, потрібна дуже сильна мотивація», — упевнений Кондрашов.

 

За його даними, за рік прихильники інтеграції в Росії втратили 15 %. А так звані автономісти отримали надбавку в 20 %.

 

«Люди перестають розуміти, чому ми повинні когось вмовляти. Дмитро Рогозін розповідав про будівництво з нуля нового ракетного бластера на Далекому Сході. Для України це виклик — це не тільки втрата ринків і співпраці, а й втрата співробітників. Тому що купувати людей і фахівців ми вже навчилися і забезпечити квартири хорошим фахівцям з Харкова чи Дніпропетровська ми зможемо. На сьогоднішній день росіян не подолала технічну в’язку з Україною тільки в одній сфері — це створення авіоніки для вертольотів. За всіма іншими параметрами Росія або готова, або вже справила імпортозаміщення. Виникає питання — що мені особисто інтеграція з Україною принесе, чи не відбере Україна в майбутньому робочі місця у моїх дітей?», — запитує редактор журналу.

 

«Входження в МС вимагатиме від України серйозної роботи, будуть великі питання до України, їй доведеться модернізувати свою економіку», — резюмує аналітик.

Дмитрий Майдан


116

Новости партнеров