Михайліч: В Україні залишилося 50% держвласності, яка чекає на інвестора

Михайліч: В Україні залишилося 50% держвласності, яка чекає на інвестора

В Україні залишилося близько 50-55% державної власності, яка сьогодні чекає інвесторів і ефективних власників

Таку думку висловив експерт з питань реформування державної власності ГО «Комітет сприяння боротьбі з економічною злочинністю і корупцією» Роман Михайліч під час конференції «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів» у Києві.

«Аналіз реформування державної власності, який відбувався, починаючи з 1991 року і до сьогоднішнього дня, показав, що беручи до уваги рекомендації фахівців Міжнародного валютного фонду, Україна втратила цілий ряд галузей. Це агропромисловий комплекс, військово-промисловий комплекс, сільгоспмашинобудування і т. д. Що на сьогоднішній день має Україна? Ще залишилося близько 50-55% державної власності, яка сьогодні чекає на інвесторів і ефективних власників», — зазначив Михайліч.

Однак, за його словами, є ряд проблем, які не дають реалізувати ці процеси Фонду державного майна з об’єктивних і суб’єктивних причин.

«На сьогоднішній день, щоб підготувати підприємство до продажу або залучити приватних інвесторів, необхідно провести ряд заходів, пов’язаних з реєстрацією державної власності у зв’язку з реформуванням процесів реєстрації об’єктів нерухомості майнових прав. Процедура вимагає досить серйозних фінансових ресурсів для того, щоб провести ці заходи, включаючи інвентаризацію, оцінку і так далі. Держава не має на сьогоднішній день таких ресурсів», — сказав Михайліч.

Він також додав, що державні урядові, які стоять за процесами, пов’язаними з реєстрацією майнових прав не поділяють приватну й державну форми власності. «Фінансові витрати, пов’язані з реєстрацією майнових прав, несуть як фізичні та юридичні особи, так і державний сектор. Без вирішення цього питання ми не зможемо залучити ні західного інвестора, ні інвестора з євразійського простору», — зазначив експерт.

Ольга Бузыка


95

Новости партнеров