Юрій Апухтін: «Ми не маємо відношення до європейської цивілізації. Ми зовсім інші»

Юрій Апухтін: «Ми не маємо відношення до європейської цивілізації. Ми зовсім інші»

У Києві пройшла відкрита неполітична дискусія «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів», в ході якої експерти з України, Росії та Білорусі висловили свою точку зору.

Керівник громадської організації «Велика Русь» Юрій Апухтін зазначив, що на сьогодні в Україні не працює більше половини підприємств, які мали велике значення в часи СРСР: «Економіка України, особливо наукомістка, існувала в рамках єдиної держави, і все було взаємопов’язано. Не може зараз окреме підприємство або держава в цілому Україна розробляти складну техніку. Для розробки цих складних об’єктів виробництва необхідна кооперація десятка організацій абсолютно різного призначення. У розробці складної техніки більшість комплектуючих підприємств залишилася в Росії, тому Україна не в змозі сама виробляти таку продукцію».

У зв’язку з цим експерт вважає, що Україна повинна вибирати не Євросоюз, а співпраця з Росією та Білорусією, щоб об’єднати зусилля і на базі підприємств, які були в СРСР, створити нові.

«З трьох напрямків, які можуть існувати для розвитку наукоємної промисловості, напевно, найбільш перспективно – це в рамках єдиного цивілізаційного простору з Росією і Білорусією. Ми належимо цьому простору, ми плоть на плоті від тієї російської цивілізації, яка існує. А яке ми маємо відношення до європейської цивілізації? Ми зовсім інші», – відзначив Юрій Апухтін.

Ольга Бузыка


63

Новости партнеров