Олексій Самойлов: «Немає жодної серйозної наукової роботи з виправдання моделі європейської інтеграції України»

Олексій Самойлов: «Немає жодної серйозної наукової роботи з виправдання моделі європейської інтеграції України»

Відкрита неполітична дискусія «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів» відбулася 16-17 грудня у Києві. Експерти з України, Росії та Білорусі обговорили можливість європейської інтеграції України і наслідки цього кроку.

Олексій Самойлов, проректор Міжнародного слов’янського університету (Харків), заявив, що євроінтеграція не може дати позитивного ефекту для України: «Інтеграція – це взаємопроникнення об’єктів чи суб’єктів з метою організації єдиного цілого і отримання результуючого ефекту, що перевищує суму двох перших результатів. Ефект від злиття набагато вище, ніж просто сума двох потенціалів. При європейської інтеграції взагалі в принципі такого ефекту бути не може. Я не згоден з колегами, які говорили про тривалий цикл інтеграції, тривале очікування ефекту».

Експерт також зазначив, що на сьогоднішній день немає наукових робіт, які пояснюють модель євроінтеграції, запропоновану нашій країні: «Не опубліковано жодної серйозної наукової роботи по виправданню і по аргументації моделі європейської інтеграції України. Є тільки одна серйозна робота, за яку я б як викладач поставив двійку, це опублікована інститутом Кучми, який називається Інститут експертних оцінок, в одній з газет у них на сайті, де модель інтеграції з Євросоюзом зводиться до критики, але не Митного Союзу, а СНД чомусь».

Дмитрий Майдан


67

Новости партнеров