Пам’ятник героям і жертвам Першої світової війни хочуть встановити в Чугуєві

Пам’ятник героям і жертвам Першої світової війни хочуть встановити в Чугуєві

Жителі Чугуєва Харківської області звернулися до влади та громадськості зі зверненням, в якому, зокрема, пропонують встановити у місті пам’ятник героям і жертвам Першої світової війни.

«На території Харківської області поки що немає жодного пам’ятника героям і жертвам Першої світової війни. Коли з’являються пам’ятники героям кінофільмів і літературним персонажам, відсутність символу пам’яті наших героїчних предків виглядає кричущою несправедливістю.

Сьогодні ми маємо шанс відновити справедливість і віддати борг пам’яті нашим предкам і землякам. Для цього до 100-річчя початку Першої світової війни потрібно встановити пам’ятник її учасникам. Вважаємо, що в Харківській області місцем для такого пам’ятника по праву повинно стати місто Чугуїв», – сказано у зверненні.

Звернення було написане у зв’язку з майбутнім 100-річчям початку Першої світової війни (1 серпня 2014) і прийняте на Георгіївському святі в Художньо-меморіальному музеї І.Є. Рєпіна. Під документом підписалися близько 60 осіб, збір підписів триває.

Укладачі звернення відзначили, що Перша світова війна посідає важливе місце в історії України та Харківщини. «Особливо це відноситься до міста Чугуєву, де на початку ХХ століття знаходився один з найбільших в Харківській губернії гарнізонів. Роль міста і його жителів у війни 1914 року важко переоцінити. Згідно з архівними документами, Чугуївське військове училище за три роки підготувало для фронту 8000 офіцерів – більше, ніж будь-яке інше військове училище в усій Російській Імперії. Під час Першої світової війни в Чугуєві діяло п’ять госпіталів для поранених. А скільки уродженців міста воювало на фронті – не піддається підрахункам», – зазначено у зверненні.

Виктор Другоруб


100

Новости партнеров