Валютні резерви країни: ситуація зовсім критична, — Білозеров

Валютні резерви країни: ситуація зовсім критична, — Білозеров

Обсяги міжнародних валютних резервів України різко падають і за даними на кінець жовтня складають менше 20 млрд доларів, з них лежать на депозитах і зберігаються у валюті — 3 млрд доларів. Про це в ході відкритої неполітичною дискусії «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів», що відбулася в Києві 16-17 грудня, заявив консультант із макроекономічних прогнозів — Олександр Білозеров.

Валютні резерви країни на кінець жовтня були навіть менше, ніж під час фінансової кризи в 2008 році — тоді вони становили 24-25 млрд доларів. Не виключено, що статистика Нацбанку України про структуру резервів на кінець листопада буде ще більш плачевною.

«Ситуація зовсім критична. У наступному році державі треба платити 9,3 млрд доларів, — говорить Олександр Білозеров. — Як ми дійшли до такого життя? Перше — це етика і культура бізнесу, яка склалася в країні за 25 років, і «професіоналізм» політиків. Друга причина — це політика фіксованого валютного курсу, яка просто знищує економіку країни. До цього ще додалася авантюра з Євроасоціацією».

Експерт не виключив, що Україну чекає девальвація гривні.

Ольга Бузыка


80

Новости партнеров